Ubezpieczenia na Życie
Ubezpieczenie na życie - o tym, że jest ważne i warto je mieć, wiemy prawie wszyscy.
Zasadnicze pytanie brzmi jednak:
Jakie ubezpieczenie powinniśmy wybrać, żeby mieć pewność, że jeżeli wydarzy się coś nieoczekiwanego, ubezpieczenie zadziała? Że zadziała tak, jak tego oczekujemy?
Do wyboru mamy dwie możliwości:
- Ubezpieczenie grupowe - w miejscu pracy, o ile zakład pracy oferuje nam taką możliwość; albo ubezpieczenie w miejscu pracy małżonka, jeśli takowego posiadamy ;)
- Ubezpieczenie indywidualne - jeżeli prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą lub aktualnie nie pracujemy; jeżeli w naszym zakładzie pracy nie ma ubezpieczeń grupowych albo gdy zwyczajnie wolimy samodzielnie zadbać o własną ochronę.

Zasadnicza różnica pomiędzy typami tych ubezpieczeń polega na tym, że w ubezpieczeniu grupowym
Ubezpieczony nie ma możliwości decydowania o zakresie ochrony, jaką będzie objęty
.
Może więc zdarzyć się, że osoba pięćdziesięcioletnia, mająca dwójkę dorosłych dzieci, w swoim ubezpieczeniu płaci za świadczenie na wypadek urodzenia dziecka. Czyli ubezpieczenia, którego zupełnie nie potrzebuje.
Może być również tak, że singiel nieświadomie finansować będzie ochronę dla współmałżonka lub partnera, którego nie posiada. Trochę na zasadzie: "skoro jest, to płacę".
W grupowym ubezpieczeniu na życie, mówiąc wprost, bierzemy (i płacimy(!) za to) co dają. Niezależnie od tego, czy jest nam to potrzebne, czy nie.

Po drugiej stronie szali mamy indywidualne ubezpieczenie na życie, którego największą zaletą jest fakt, że zakres ochrony dobiera się w nim do własnych potrzeb.
Dzięki określeniu swoich własnych wymagań Ubezpieczony jest w stanie wybrać wyłącznie te świadczenia, które uważa za przydatne dla siebie i płacić tylko za nie.
Ma przy tym pełną dowolność. Może wybrać ubezpieczenie obejmujące świadczenia związane wyłącznie z następstwami nieszczęśliwych wypadków lub choroby, może też wybrać i jedno, i drugie. Wszystko zależy od tego, jakie ma preferencje i jaką składkę jest gotów zaakceptować.
Musimy przy tym pamiętać, że innych świadczeń oczekiwać będzie singiel pracujący jako zawodowy kierowca, innych zaś żonaty pracownik biurowy mający dwoje dzieci.
Dzięki możliwości komponowania oferty, każdy z Ubezpieczonych wybierze odpowiadający mu zakres ochrony.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz zakres, jakiego potrzebujesz. Znajdź swój plan B na życie.

Kup Ubezpieczenie Przykład Kalkulacji

Potrzebujesz pomocy?

Kliknij w ikonkę i zadzwoń - pomożemy.